Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave. 

Diety weterynaryjne

W naszej ofercie znajdą Państwo diety weterynaryjne oraz suplementy diety będące często nieodłącznym elementem leczenia, a także wysokiej jakości karmy bytowe czołowych  producentów. Jeśli w danej chwili nie posiadamy w sprzedaży potrzebnego Państwu produktu, w przypadku zamówienia do godziny 11:30, sprowadzamy go dla Państwa jeszcze tego samego dnia. Zamówienia można składać telefonicznie.

Stomatologia

Oferujemy zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej jak i chirurgii szczękowej. Najczęstszym zabiegiem stomatologicznym u psów i kotów jest usuwanie kamienia nazębnego. Stosujemy skaler ultradźwiękowy oraz polerujemy zęby tak, jak odbywa się to w przypadku ludzi, z tą różnicą, że zabiegi muszą odbywać  się w znieczuleniu ogólnym.

Badania laboratoryjne

Badania obrazowe

Chirurgia

Badania laboratoryjne jako badania dodatkowe, stanowią bardzo cenne źródło informacji umożliwiających postawienie właściwej diagnozy i monitorowania procesu leczenia, a także wyboru procedur anestezjologicznych. W wielu sytuacjach istotny jest czas od pobrania materiału do uzyskania wyniku. Własne laboratorium pozwala nam uzyskać wyniki najpilniejszych badań w ciągu kilku minut.

 

Dodatkowo we współpracy z wyspecjalizowanymi laboratoriami weterynaryjnymi w Polsce i Niemczech wykonujemy wszelkie dostępne w Europie badania laboratoryjne. Badania histopatologiczne i cypotatologiczne wykonywane są w Zakładzie Patomorfologii Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Na miejscu wykonujemy takie badania jak: morfologia krwi, badanie rozmazu krwi, badanie biochemiczne krwi, testy w kierunku chorób zakaźnych, badanie biochemiczne moczu, badanie osadu moczu, badanie parazytologiczne kału, badania wymazów, niektóre badania cytologiczne.

W naszej pracowni wykonujemy badania rentgenowskie w technologii cyfrowej, co pozwala osiągnąć najwyższą jakość obrazu.  Właściciel otrzymuje zdjęcia na płycie CD. Uzyskany cyfrowo obraz daje duże możliwości obróbki , powiększania, zmiany kontrastu, różnicowania tkanek, wykonania pomiarów. Możliwości te pozwalają ograniczyć ilość ekspozycji. Uzyskany cyfrowo obraz możemy przesłać do konsultacji współpracującym z nami lekarzom np. radiologowi czy chirurgowi ortopedzie. Wykonujemy badania rentgenowskie struktur kostnych, a także jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz badania z kontrastem.  Posiadamy także stomatologiczny aparat  do zdjęć wewnątrzustnych.

 

Nasza pracownia spełnia wymogi Państwowej Agencji Atomistyki i posiada stosowne zezwolenia jest zatem bezpieczna dla pacjentów i ich opiekunów oraz otoczenia. Wykorzystując technologię cyfrową dbamy o środowisko nie wytwarzając niebezpiecznych odpadów związanych z radiologią klasyczną.

 

Wykonujemy badania USG narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz zabiegi pod kontrolą USG (np. punkcje, biopsje cienko i gruboigłowe). Po badaniu przekazujemy szczegółowy opis badania.

 

Wykonujemy badania endoskopowe takie jak gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia. Jako nieliczni wykonujemy gastroskopię na cito np. w celu usunięcia ciała obcego.

Wykonujemy operacje z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej i ortopedii.

Posiadamy trakt operacyjny składający się z pomieszczenia przygotowawczego, sali operacyjnej oraz pooperacyjnej części szpitalnej. Zabiegi tzw. brudne jak np. oczyszczanie zakażonych ran, czy ropni odbywają się w osobnym pomieszczeniu.

 

Bardzo duży nacisk kładziemy na aseptykę. Poza odkażaniem chemicznym we wszystkich pomieszczeniach wykorzystywane są bakteriobójcze lampy UV odkażające powierzchnie oraz powietrze. Narzędzia sterylizowane są w autoklawie, wszelkie materiały używane podczas operacji są autoklawowane lub są to jednorazowe produkty sterylne. Dzięki procedurom, staranności i odpowiedniej infrastrukturze ryzyko zakażeń pooperacyjnych jest minimalne, a stosowanie antybiotyków po mało rozległych zabiegach planowanych jak np sterylizacja jest zbędne.

Stosujemy możliwie mało inwazyjne techniki operacyjne co zwiększa bezpieczeństwo zabiegów, a także skraca powrót pacjenta do pełnego zdrowia. Na przykład sterylizację kotek od ponad 20 lat wykonujemy przez mikrolaparotomię – rana pooperacyjna ma ok. 1cm. Ścisłe procedury, odpowiednia infrastruktura, a przede wszystkim 35 letnie doświadczenie pozwalają nam osiągać sukcesy w dziedzinie chirurgii.

Interna

Profilaktyka

W leczeniu chorób wewnętrznych kładziemy szczególny nacisk na diagnostykę. W porozumieniu z opiekunem zwierzęcia ustalamy plan diagnostyki dopasowany do jego potrzeb i możliwości, pozwalający postawić rozpoznanie, dzięki któremu możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia ukierunkowanego na daną jednostkę chorobową. Do postawienia diagnozy wykorzystujemy przede wszystkim bardzo dokładne badanie kliniczne oraz w razie potrzeby badania dodatkowe takie jak badania laboratoryjne, badania obrazowe (RTG, USG, CT, badanie endoskopowe). W schorzeniach skóry i narządów wewnętrznych wykonujemy biopsje cienko i grubo igłowe w celu wykonania badań cytologicznych, cytopatologicznych i histopatologicznych będących często jedyną metodą postawienia ostatecznej diagnozy np. w niektórych chorobach wątroby, śledziony czy w przypadku nowotworów. W większości przypadków precyzyjna diagnoza i celowane leczenie pozwalają na skrócenie czasu leczenia i w gruncie rzeczy na obniżenie kosztów w stosunku do pozornie tańszego i często nieskutecznego leczenia „na oko”.

Zapewniamy pełen zakres zabiegów i badań profilaktycznych.

Oferujemy szczepienia ochronne, preparaty odrobaczające i zabezpieczające przeciwko pchłom i kleszczom.

Dla psów i kotów  przygotowaliśmy programy profilaktyki ułatwiające zapobieganie i wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych co istotnie zwiększa szanse na skuteczne ich leczenie. 

Oferta

Lecznica Weterynaryjna Peteliccy